Saal Digital Photobook Review

I have been thinking about offering my premium wedding clients something special. Although, we are living in a digital age and we see most of our photos on a screen, it is always the prints that make me and the people I photograph the happiest. Most of my clients get 10x15cm prints as part of their package but let´s be honest, the bigger the better. Add a nice packaging and the answer was clear- a photobook.

(more…)

Zuzka a Braňo

Svadba Zuzky a Braňa je dôkazom, že aj na prvý pohľad bežné miesta dokážu tí správny ľudia premeniť na krásne fotografické lokality. A tak sa nám za rekordne krátky čas podarili vo Vrakunskom lesíku nafotiť krásne zábery. S ich malou dcérkou Naty som mal pred objektívom jednu úžasnú mladú rodinku.

(more…)

Ingrid a Martin

Trochu sme to tu poslednou dobou zanedbávali, a tak je na čase aby sme sem doplnili zopár svadieb z uplynulých sezón a následne aj tie najnovšie. Začneme sobášom Ingrid a Martina, za ktorými som vycestoval do Nových Zámkov. A výlet sa naozaj oplatil lebo tí dvaja boli krásny pár a ich svadba tiež stála za to.

(more…)

Druhá strana Dunaja

Bratislavu som si obľúbila aj vďaka tomuto miestu. Kúsok pieskovej pláže na brehu Dunaja pod mostom Lafranconi v sebe ukrýva ticho. Magické veľké korene stromov prepletené navzájom, kamene splývajúc s pieskom a piesok s vodou. Všetok ruch a stres hlavného mesta zostáva na druhej strane. Navštívili sme ho už asi v každom ročnom období a vždy sa tam radi vraciame. Na jednu z  návštev sme si zobrali aj náš filmový foťák a nafotili večerný súmrak.

Photo22_25A

(more…)

Veronika a Marián

S Veronikou a Mariánom sme v rámci portrétovania stihli fotiť hneď na troch miestach. Začali sme priamo na Dunaji, na slnečnej terase Marina café v Hamuliakove. Pokračovali sme pri neďalekom dedinskom kostole a zakončili sme to “klasikou”- Sadom Janka Kráľa. Je skvelé, keď si párik dokáže vyhradiť počas svadobného dňa dosť času na spoločné portréty. Všetci sme si tak užili fotenie bez stresu a s dostatkom času. Určite je to vidieť aj na pestrej sérii fotiek, ktorá vďaka tomu vznikla.

http://www.jakubandmartina.com/ (more…)

Katka a Michal

Svadobná sezóna 2017 je už pomaly pred nami a my nostalgicky prechádzame minuloročnými zábermi. Tie najkrajšie si opäť zaslúžia aj vlastný blog. Začneme svadbou Katky a Michala, ktorá sa konala v priestoroch vinárne Neco Estate Winery v Modre. Bol to horúci júlový deň, a tak sme trochu zabojovali s teplom a ostrým slnkom. Výsledné zábery vďaka úžasnému prostrediu a atmosfére stoja za to.

https://www.facebook.com/jakubandmartinaphotography (more…)

Martina a Peter

Od Martiny a Petra sme prijali pozvanie fotiť ich svadbu v Martine. Radi si urobíme výlet aj mimo Bratislavy. Je to vždy také malé dobrodružstvo. Bratislava predsa len neponúka práve veľa zaujímavých lokácií na svadobné fotenie (okrem tých opozeraných). Martin a okolitá príroda boli peknou zmenou. Navyše možnosť fotiť svadbu dvom chemikom sa nenaskytne v živote často a už vôbec nie takým sympatickým.

http://www.jakubandmartina.com/ (more…)

Zuzka a Martin

Svadba  Zuzky a Martina sa niesla v tradičnom štýle s jedinečnou oravskou pohostinnosťou. Atmosféru dotvorili nielen Zuzkine “ľudové” šaty, ale aj zladená výzdoba a prostredie. Mladomanželské fotky vznikli v Oravskej Polhore, konkrétne v priestoroch Hviezdoslavovej hájovne a v jej okolí.

DSC_3732_edit (more…)

Lookbook pre Octaviu McKenzie

Octavia je charizmatická módna návrhárka pôvodom z Južnej Afriky, teraz už úspešná absolventka Ateliéru odevného dizajnu na VŠVU. Už minulý rok som mal tú česť nafotiť niečo z jej kolekcie. Keďže sme boli obaja so spoluprácou spokojní, oslovila ma aj s nafotením jej absolventskej kolekcie, jej diplomovej práce. Octaviine návrhy sú vždy výnimočné, extravagantné a inšpirujú k zaujímavým záberom, takže som ponuku samozrejme prijal. Magisterská kolekcia bola spojením tradičných afrických motívov a moderných mestských prvkov. Miesto fotenia- zberný dvor vybrala Octavia a výborne zapadlo do konceptu. Modelka je Veronika z HM Models a model jej priateľ Kiko. O make-up sa postarala Michaela Mičudová- MUA.

DSC_3209_edit

(more…)

Lookbook pre Zuzanu Kedroňovú

Zuzka je druhá absolventka Ateliéru odevného dizajnu na VŠVU, ktorej som mohol nafotiť jej záverečnú prácu. Zuzka je Octaviina kamarátka, spolužiačka a spolubývajúca. Jej krásna pestrofarebná kolekcia je inšpirovaná Islandom a štyrmi elementami s ním spojené. Fotky chcela v jednoduchom prostredí a mňa hneď napadli krásne presvetlené priestory v novom Yoga House. Na poslednú chvíľu sa nám podarilo nájsť modelku Alex, ktorá dokonale zapadla do islandského vizuálu. O dokonalý make up sa postarala Maťa. Svietil som ateliérovým zábleskom s bielym beauty dishom na malom výkone, aby sme využili čo najviac prirodzeného svetla v miestnosti.

 

DSC_0062_edit

(more…)